Długoletnia depresja, lęki

…Drodzy uwikłani w depresyjne zaburzenia i wszyscy inni z tego samego „worka”. Chciałbym opowiedzieć wam historie zmagania się z depresją przez, z górką, 10 lat. Jest mi bardzo trudno pisać w tej chwili o tym, ponieważ jestem od niej uwolniony. Zupełnie nie czuję tych paskudnych depresyjnych klimatów. Zbieram w głowie pamięć o bólu i jego barwach. Pierwszy atak wystąpił ponad 10 lat temu: myślotok, wszelkie możliwe lęki, bóle w klatce, panika. Brzmi znajomo, a więc kardiolog, neurolog, tarczyca, echo serca wysiłkowe, wszelkie możliwe badania laboratoryjne. I co – „Jest pan zdrów jak ryba. Z takimi wynikami będzie się pan długo męczył.” Nastąpiła eskalacja objawów. Nie pomagał gniew, nie pomagało wycie z psychicznego bólu. Lęki nabrały katedralnych rozmiarów, próby wyrwania się od siebie były całkiem jałowe….(czytaj dalej)

Wolny

DDA, lęki, fobia społeczna, obniżona samoocena

…Moim zdaniem Pani Kasia jest świetnym psychologiem, osobą przed którą łatwo się otworzyć, której łatwo zaufać, która w trakcie każdej sesji towarzyszyła mi wspierała mnie w podróży najciemniejsze zakątki mej psychiki. Przy niej nie bałam się tych „wypraw”. Dzięki sesjom EFT odkryłam siebie na nowo. Czuję się sama ze sobą coraz lepiej. Zaczynam siebie powoli akceptować (z czym miałam ogromny problem). Początkowo moje zmiany były mało zauważalne, ponieważ miałam wiele rzeczy do przepracowania. Ale z każdą sesją widziałam zmiany w postrzeganiu samej siebie i otaczającego mnie świata. Więcej widzę, więcej rozumiem :))) Wiem, że przede mną jest jeszcze długa praca, ale już jej się nie boję i wierzę w to, że może być tylko lepiej :))) Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że terapia przez Skype jest tak samo skuteczna jak terapia „twarzą w twarz”. Z czystym sumieniem mogę polecić tą formę terapii…(czytaj dalej)

Pozdrawiam, Dominika

Nerwica, arytmia serca, problemy w związkach, kryzys duchowy

Od kilku lat zmagałam się z nerwicą lękową, której byłam świadoma odkąd zaczęły się problemy z sercem, ze snem, z rożnego rodzaju irracjonalnymi lękami. Po kolejnej nieprzespanej nocy z atakiem paniki w tle, postanowiłam poszukać pomocy w internecie. Nadal z lekkim niedowierzaniem (po tym jak latami bezskutecznie biegałam po lekarzach, stosowałam różne afirmacje, ćwiczenia jogi, relaksacje, leki) patrzę na efekty oraz nie mogę wyjść z zadziwienia, że wreszcie coś naprawdę zadziałało. W końcu mam odpowiedź na wiele pytań – skąd brały sie wszystkie moje lęki, napady paniki, smutki, poczucie opuszczenia nawet przez Boga… Sesje EFT z Panią Kasią, to wspaniała podróż w stronę wewnętrznej wolności, najlepiej zainwestowane pieniądze i czas w moim życiu. Niezastąpiona pomoc, przyjemność, niecierpliwość oczekiwania na kolejne spotkanie…(czytaj dalej)

Polecam gorąco. Lena

Lęki, potrzeba kontroli

…Oczywiście, jak u większości ludzi, na zewnątrz wszystko układało się w miarę pomyślnie, a nawet całkiem dobrze. Ale wewnętrznie wiedziałam, że nie jest ze mną w porządku. Stale wszystko chciałam kontrolować, zdarzenia, ludzi (co oczywiście nie wpływało najlepiej na moje relacje z nimi)Wszędzie się spieszyłam i wszystkich też ponaglałam. Moje prawie wszystkie działania motywowane były strachem, że coś może pójść nie tak, że muszę to, czy tamto w porę przewidzieć i temu zapobiec, bo inaczej coś złego się stanie… To wszystko dzisiaj dobrze umiem nazwać, to wszystko dzisiaj jest już historią, a ja zastanawiam się jak mogłam tak długo żyć w ten sposób…(czytaj dalej)

Anna z Gdyni

Nerwica, DDA, trauma, lęk o przyszłość, negatywne myśli

Już po pierwszej sesji z Panią Kasią zaczęłam spać 🙂 Sesje przez Skype były czymś naprawdę super, gdyż miałam łatwy kontakt z terapeutą. EFT dotarło i uporało się z problemami, które mnie gnębiły i nie pozwalały ruszyć z miejsca przez dłuższy czas. Uporałam się z bezsennością, lękami, stałam się spokojniejszą i silniejszą osobą. Pani Kasia i EFT pomogły mi zdać sobie sprawę z tego, co tak naprawdę jest ważne w życiu! Przestałam zamartwiać się, zaakceptowałam to, co się stało, przestałam robić z siebie ofiarę, znalazłam przyczyny bezsenności, lęków i uwolniłam się od tego (zastąpiłam czymś dobrym, pozytywnym i ruszyłam z miejsca). Serdecznie dziękuję Pani Kasi za pracę, którą włożyła w to, bym widziała świat z dobrej (kolorowej) strony. Wszystkim serdecznie polecam :)…(czytaj dalej)

Wioleta, Niemcy

DDD, DDA, trauma dziecięca, niska samoocena, ból duchowy

Ogromną zaletą zajęć prowadzonych przez panią Katarzynę jest ich forma „domowa”. Trudno jest przecenić komfort własnego zacisznego pokoiku i wygodnego fotela. W trakcie sesji oczywiście polały się łzy 🙂 Ale … oby jak najwięcej takich oczyszczających łez, a jak najmniej innych. Dowiedziałam się, że to nie ze mną było coś nie tak, gdy na mnie krzyczano, wyzywano straszliwie i karano. Dowiedziałam się, że każdego można kochać i akceptować – nawet mnie. Niby oczywiste, ale nie dla mnie – zawsze byłam za głupia, za mało inteligentna, za mało towarzyska, za mało bystra, za mało chwalona, za mało … itd. Sesje z panią Katarzyną oprócz odkrycia siebie, zrozumienia, na czym polegała patologia mojej sytuacji w rodzinie, dały mi siłę i sposób na skuteczne rozwiązywanie starych problemów w moim sercu. Sam fakt, że jest technika EFT i doświadczeni terapeuci (czyt. pani Kasia) daje mi ogromne poczucie bezpieczeństwa, że jak nie będę sobie radziła to jest ktoś, kto wie jak mi pomóc. Ufff … jaka to ulga mieć takie zaplecze. Za to serdecznie dziękuję!…(czytaj dalej)

Renata, Anglia

Zmiana życiowa, obniżone poczucie własnej wartości

Byłam w bardzo trudnym momencie mojego życia, a mianowicie okresie wielkich zmian osobistych i przede wszystkim aklimatyzacji w nowym, bardzo odległym od mojego kraju. W trakcie pracy odkryłyśmy inne warstwy problemów, nad którymi pracowałyśmy z zaskakująco dobrym efektem. Dziś jestem już w innym miejscu. Nastawiana o wiele bardziej pozytywnie, przyjmująca nowe doświadczenia i wyzwania z radością. Cieszę się związkiem z partnerem, pracuję, uczęszczam na kursy, które zawsze chciałam zrobić. Podsumowując odnalazłam się w nowym kraju. Jestem bardzo wdzięczna losowi, że pokierował mnie do pani Kasi, której niesamowicie pozytywna i serdeczna aura bardzo mnie ujęła i pomogła mi się otworzyć. Polecam EFT wszystkim…(czytaj dalej)

Wika z Kanady

Niska samoocena, perfekcjonizm, problemy w związkach

Jednym z pierwszych namacalnych rezultatów, po bodajże jednej sesji, było pozbycie się lęku przed pająkami – nie wrócił do dzisiaj (jak widzę pajączka, to tylko się krzywię, a wcześniej wrzeszczałam i się trzęsłam! :). Inne – trudniejsze – tematy wymagały więcej czasu i wysiłku, ale sporo udało się zmienić… Korzystanie ze Skype, dla osób nieco nieśmiałych, to też duży plus… mi na przykład pomagało to bardziej się otworzyć… Podczas sesji czułam się pewnie i bezpiecznie. Czułam się zrozumiana i często miałam wrażenie, że Pani Kasia wyprzedza moje myśli – ta kobieta ma po prostu intuicję! 🙂 Dzięki EFT dużo udało mi się zmienić! Jestem od dwóch lat w związku z fajnym facetem i niebawem spodziewamy się przybycia ‚potomkini’ 🙂 Polecam gorąco sesje przez internet!…(czytaj dalej)

Iza z Norwegii

Chroniczna złość, problematyczna relacja z mamą

Witam i chciałabym się dołączyć do świadectwa zadowolonych klientów. Pani Katarzyna pokazała, że jest człowiekiem tak jak ja i ty, co mnie ogromnie przełamało i po czasie pracy nad sobą okazało się, że potrafię uwolnić się od toksycznych miłości, co mnie ogromnie raduje i daje pokój duszy i nadzieję. Polecam EFT.

Sylwia z Holandii

Depresja, niska samoocena, emigracja, trauma z dzieciństwa

Emigracja…ponad trzy lata temu podjęłam decyzję o wyjeździe i zamieszkaniu w Irlandii Północnej. Dziś z perspektywy czasu wiem, że powód był jeden, ucieczka, ucieczka od samej siebie, od przeszłości. Kilka miesięcy temu zrozumiałam jednak, że nie można uciec od siebie, od swojej emocjonalności, zmieniając tylko miejsce i otoczenie. Przyszedł czas, w którym bycie sam na sam ze sobą czyniło mnie bardzo nieszczęśliwą. Zrozumiałam, że czytanie mądrych książek psychologicznych nie czyni mnie spokojniejszą, nie przynosi ulgi. Trafiłam na stronę EFT i panią Kasię Dodd. Każda kolejna sesja niosła za sobą zarówno wiele nowych nieodkrytych problemów, emocji im towarzyszących, jak jednocześnie rozwiązań na te już dawno odkryte, uświadomione. Z każdym kolejnym spotkaniem miałam nową nadzieję na lepsze jutro, więcej zrozumienia dla siebie, swojej emocjonalności. Czuję się szczęściarą, że miałam szansę poznać Panią Kasię i samą technikę EFT, a przede wszystkim, że znalazłam coś, co naprawdę pomaga, niesie za sobą wiele dobrego…(czytaj dalej)

Alicja z Irlandii

Depresja, niska samoocena

Jeszcze trzy miesiące temu cierpiałam na depresję, która ciągnęła się za mną prawie całe życie. Byłam niesamowicie załamana i zdruzgotana. Patrząc wstecz depresja ciągnęła się za mną ponad 15 lat, biorąc pod uwagę, że obecnie mam 28 lat, wiec praktycznie ponad połowę mojego życia!!! Jako dziecko nie potrafiłam o tym mówić, po prostu zamykałam się w sobie i uciekałam od świata. Byłam tak zdesperowana żeby w końcu uwolnić się od tej męczarni, wiec zaczęłam szukać. Już po pierwszej sesji odczulam niesamowita różnicę. Trudno mi to nawet wytłumaczyć, ale czułam jakby coś się we mnie zmieniło na dobre i czułam się z tym fantastycznie! Razem miałam sześć sesji i po tak krótkim czasie mogę powiedzieć, że jestem innym człowiekiem! Polecam tą metodę wszystkim! Jeszcze raz dziękuję pani Kasi za tak ciepłe podejście i za całą pomoc…(czytaj dalej)

Iza z Hiszpanii

Depresja, zaburzenia odżywiania, trauma z dzieciństwa

Traumatyczne wspomnienia, depresja, zaburzenia odżywiania, nienawiść do siebie i innych… (mogłabym tak jeszcze długo wymieniać). To było jak kostki domina. Jedna pociągała za sobą kolejną, bez możliwości zatrzymania. Przynajmniej tak mi się wydawało, po kilkunastu latach walki, która zdawała się nie mieć końca. Kiedy trafiłam na EFT i trochę zapoznałam się z tą techniką, nie zastanawiałam się długo i postanowiłam spróbować. Mieszkam za granicą, a bardzo zależało mi na sesjach w języku polskim, tak też po krótkich poszukiwaniach trafiłam na Panią Kasię, która prowadzi sesje przez Skype, co okazało się dodatkowym plusem. Sama technika okazała się rewelacyjna, ale to przede wszystkim dzięki Pani Kasi, która jest doskonałą terapeutką, z niecierpliwością oczekiwałam kolejnej sesji. Teraz z perspektywy czasu mogę tylko powiedzieć, że często mam wrażenie, iż to wszystko przydarzyło mi się w jakimś innym życiu, albo jeszcze lepiej jakiejś innej osobie. Bardzo polecam technikę EFT, a jeszcze bardziej sesje prowadzone przez Panią Kasię Dodd.

Gosia z Anglii

DDA, depresja, emigracja, problemy w związku

Mieszkam od 4 lat za granicą. Wyjechałam szukając lepszej przyszłości. Jestem DDA. Chyba myślałam, że zmieniając miejsce zamieszkania, zostawię za sobą wszystko, co złe. Ale to nie jest takie łatwe. Aż wreszcie poczułam, ze oszaleję, jeśli czegoś z tym nie zrobię. Najpierw próbowałam znaleźć jakiegoś terapeutę na miejscu, ale okazało się, że za granica nie jest to ani łatwe, ani tanie. Na szczęście, przypadkiem pod hasłem „psycholog dla Polonii”, znalazłam kontakt do Pani Katarzyny Dodd. EFT to cudowny sposób. Moje życie ma całkiem inny wymiar, choć przecież to ciągle ta sama ja. Dzięki Pani Kasi czuję, że wszystko może się udać, trzeba tylko chcieć. Polecam wszystkim terapię u Pani Katarzyny Dodd…(czytaj dalej)

Renata z Norwegii

Lęk o przyszłość, perfekcjonizm, trauma z dzieciństwa

Metoda EFT pozwoliła mi na uporanie się nie tylko ze starymi problemami, ale również z tymi bieżącymi. Metoda ta okazała się dużo skuteczniejsza i szybsza od tradycyjnej psychoterapii. Po 2 miesiącach terapii jestem w stanie wykonywać wszystkie czynności ze spokojem, cieszyć się życiem i nie bać się przyszłości i co najważniejsze, wiem, że są to zmiany na stałe. Bardzo się cieszę, że zdecydowałam się na EFT i każdemu polecam tę formę terapii.

Agnieszka z Wielkiej Brytanii

Depresja, bezsenność, problemy w związku, kryzys duchowy

Głęboko zdeterminowana i mająca serdecznie dość wiekowych problemów ze snem zdecydowałam się spróbować EFT. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę. Sesja przypominała rozmowę telefoniczna z bliskim przyjacielem, który ma czas i ochotę mnie wysłuchać, kontakt ograniczony do rozmowy i głosu pozwolił na wytworzenie intymnej bezpiecznej atmosfery oraz do lepszego kontaktu z własnymi emocjami. Taka podróż w głąb siebie z zamkniętymi oczami. I za każdym razem, podczas kolejnej sesji jestem pod wrażeniem profesjonalizmu Katarzyny Dodd, tzn. tego ze podchodzi z szacunkiem do każdego mojego problemu, zachowując równocześnie dystans i uważność w wychwytywaniu kluczowych punktów danej sytuacji. Po 4-ch sesjach czułam i wciąż czuję się lepiej, niż po latach innych terapii i metod…(czytaj dalej)

Zofia z Norwegii

Wewnętrzny krytyk

Jestem spokojniejsza. Nie czekam na na pochwały i komplementy każdego dnia, jak na łyk powietrza. Jeśli ktoś mnie pochwali, nie wywołuje to wielkiej euforii i burzy w myślach, po prostu jest mi miło. Nie załamuję się kiedy coś nie wyjdzie perfekcyjnie, a jeśli się załamię, to nie przeżywam miesiącami, analizuję swój błąd i przechodzi mi na drugi dzień. Potem pamiętam tylko o tym żeby następnym razem zrobić to inaczej. Dziękuję Pani za pomoc.

Aleksandra

Depresja, fobia społeczna, trauma z dzieciństwa

Jestem świeżo po zakończeniu cyklu sesji z Panią Kasią. Sesji, które były w rzeczywistości dialogiem z własną podświadomością, odkrywaniem jej tajemnic i przekonywaniem się, że wcale nie jest ona wrogiem lecz raczej zalęknionym dzieckiem, spragnionym miłości i akceptacji. A Pani Kasia nie tylko posiada klucz do tej skrzyni pełnej sekretów, ale jest również przewodnikiem po najpierw nieznanych, a później coraz mocniej wydeptanych ścieżkach. Jako osoba dość zamknięta i nieskłonna do zwierzeń miałam wiele obaw, czy zdobędę się na całkowitą szczerość w opowiadaniu o trudnych i obciążających doświadczeniach, nierzadko wywołujących wstyd lub strach. Mój początkowy opór okazał się jednak bezzasadny. Atmosfera sesji oraz nastawienie Pani Kasi, pozbawione wartościowania i oceniania, wydobędą z każdego świadomość że jedyną dopuszczalną postawą wobec siebie jest bezwarunkowa miłość.

Pozdrawiam, Agata 🙂

Problemy finansowe, lęk o przyszłość, nadmierna kontrola

No już naprawdę miałam dosyć tego ciągłego podskórnego lęku o przyszłość, bałaganu finansowego. Tego bycia najdzielniejszą, najzaradniejszą i tylko na pozór szczęśliwą. Tego ciągłego tracenia pieniędzy – nie wiadomo na co, nie wiadomo kiedy. Zaczęłam więc szukać pomocy – wiedziałam tylko tyle, że potrzebuję: po pierwsze dobrego psychologa pracującego metodą EFT, po drugie osoby, która robi to przez internet. Cotygodniowe sesje przebiegały w zrelaksowanej atmosferze, w domowym zaciszu i zaowocowały realnymi zmianami w moim życiu. Moje finanse zaczynają porządkować się, a ja nabieram większej pewności. Cenię Panią Kasię za profesjonalizm, ciepłe, przyjazne prowadzenie sesji. Dla mnie to niezmiernie ważne i cenne, że w tak delikatnej materii jaką jest praca z psychiką odczuwam wygodę i zaufanie. Wiem, że dzięki pomocy, którą otrzymuję od Pani Kasi jestem coraz bliżej tego, aby żyć spełnione i szczęśliwe życie. Bardzo dziękuję…(czytaj dalej)

Pozdrawiam, Ewa

Lęki, ataki paniki

Kiedy byłam w totalnym dołku, a moja psychika płatała mi takie figle, że nie mogłam sobie z nią poradzić, desperacko szukałam pomocy. Moje lęki (w tunelach, dużych marketach, w windach) sięgały zenitu, a niedługo po tym doszły bezprzyczynowe ataki paniki. Nawet w domu, oazie spokoju i bezpieczeństwa, dopadł mnie całodniowy atak, który opanował dopiero lekarz podając mi bardzo silny lek. Zalecił regularne zażywanie. Byłam załamana 🙁 Dzisiaj, czyli po 4 sesjach, potwierdzam w 100%, że: jeżdżę przez tunele, korzystam z windy, a nawet po 25 latach (z powodu wypadku) wróciłam do jazdy samochodem! Graniczy z cudem? Można by rzec, „tak”, ale wiem, że terapia EFT nie ma nic wspólnego ani z wiara, ani z cudami, Pani Kasia wam wszystko pięknie wytłumaczy 🙂 Ja ze swojej strony będę jej wdzięczna do końca życia, gdyż to co zrobiła dla mnie w 4 godziny nie zrobili lekarze w ćwierć wieku! Dziękuje Pani jeszcze raz oraz bardzo serdecznie i cieplutko pozdrawiam,

wdzięczna i szczęśliwa Asia

Problemy rodzinne

Witam. Chciałabym wypowiedzieć się na temat prowadzonych sesji przez Skype. Interesowałam się techniką EFT już jakiś czas. Jednak problem był dość skomplikowany i uważałam, że potrzebne jest wsparcie osoby, która zna ten temat profesjonalnie. Bardzo mi na tym zależało. Polecono mi Panią Kasię Dodd. Trochę mi było ciężko wyobrazić sobie sesje przez ocean, ale byłam zdeterminowana i umówiłam się. Sesje trwały godzinę lub trochę dłużej. Najpierw przedstawiłam temat, rozmawiałyśmy, ustalałyśmy i w dalszej części przeszłyśmy bezpośrednio do EFT. Dużo się wtedy działo, puszczały emocje, polały się łzy (mówię o sobie). Nagrane ćwiczenia przesyłane były pocztą mailową do powtórnego wykonania. Bardzo pozytywnie oceniam tą formę kontaktu z prowadzącą. Jestem pełna uznania za wysoką jakość prowadzonych przez Panią Kasię sesji. Odczuwam pozytywne zmiany w moim życiu. Mogę to spokojnie polecić wszystkim, którzy chcą z tego skorzystać.

Danuta

Nerwica, problemy w związku

O EFT dowiedziałam się jakiś czas temu tu, gdzie mieszkam tj. we Włoszech. Ponieważ osoba, która prowadzi tutaj terapię nie odpowiadała mi, a poza tym czuję, że wolę wykonywać ją w moim ojczystym języku, postanowiłam poszukać pomocy w Polsce z nadzieją, że możliwe będą spotkania przez internet. Tak też się stało (…) Dzisiaj pojechałam do Sieny. Dla mnie była to niesamowita walka wewnętrzna, bo od dawna nigdzie sama nie jeżdżę poza miasto, a uwielbiam jazdę samochodem. Punktem kulminacyjnym był tunel…… dałam radę, pokonałam ten okropny strach, chwaliłam siebie w środku jak dziecko i wiem, że jeszcze będę kontynuować EFT na ciemność, klaustrofobię i nie tylko…(czytaj więcej)

Marta z Włoch

Ciężka trauma dziecięca, DDA, DDD, uzależnienie od alkoholu, lęki

Na EFT namówiła mnie żona. Gdy po raz pierwszy zetknąłem się z tym nie wierzyłem, że może to pomóc. W trakcie sesji z Kasią wychodziły rzeczy, z których istnienia nie zdawałem sobie sprawy. Na początku były to sprawy obecne, bieżące – lęki, obawy, ciągłe uczucie niepokoju, szukaliśmy skąd to się bierze i czyściliśmy to opukując. Dopiero po czterech sesjach wyszły sprawy z dzieciństwa okropne, destrukcyjne tak bardzo, że na 40 lat schowałem je głęboko w podświadomości. Podczas czyszczenia osobowości przeżywałem tak niesamowite stany świadomości, że czasami czułem się fizycznie w ciele małego chłopczyka z całym bagażem uczuć z tego czasu, dosłownie niemalże czując, że cofam się w czasie. Miałem różne reakcje ciała. Przez wiele lat nie mogłem spać, lęk i gonitwa myśli powodowały że usypiałem nad ranem około 4.30 i musiałem wstać do pracy niewyspany o 7.00. Teraz śpię jak dziecko i budzę się z myślą – jaki wspaniały ranek, tyle fajnych rzeczy się dzisiaj wydarzy. Kluczem do wyzdrowienia jest akceptacja i miłość do siebie samego – zrozumiałem to dzięki EFT. Potwierdziło się również moje przeczucie, że wcale nie trzeba chodzić latami na psychoterapię, wydawać worki kasy i łykać toksyczne leki, które niczego nie leczą. Spotkania przez Skype były dla mnie najlepszą formą, bo czułem się bezpiecznie w swoim domu. Czułem wsparcie Kasi, nawet w momentach kiedy miałaby prawo się na mnie wkurzyć 🙂 Nie zażywam już lekarstw, a o alkoholu myślę tak jakby to był rozpuszczalnik – trucizna. Nie mam potrzeby sięgać po cokolwiek, bo nie muszę już szukać uspokajaczy. Nie wiem jak to EFT działa, ale efekty zakrawają na cud, jestem tego najlepszym przykładem. Swojej Jagódce i Kasi Dodd dziękuję za to wszystko…(czytaj dalej)

Mariusz